بدون نظر
 
۴۵۰۰۰ زن سالمند تحت پوشش بهزیستی قرار دارند
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ در ۴:۱۵ ق.ظ
 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه آمار سالمندان در ایران به ۹.۳ درصد جمعیت رسیده است، گفت: ۴۵ هزار زن سالمند را با همکاری معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تحت پوشش قرار دادیم تا ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده به سالمندان را شاهد باشیم.

 

 

به گزارش گوهرشادنیوز، انوشیروان محسنی بندپی در همایش بین‌المللی سالمندی جمعیت درباره افزایش چشمگیر جمعیت سالمند کشور اظهار کرد: کشور ایران در سال ۹۰، ۸٫۲ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال داشت که در سال ۹۵ به ۹٫۳ درصد رسید بنابراین باید با تدوین قوانین، سیاستگذاری مناسب انجام شود تا سالمندان زیر چتر حمایتی قرار گیرند.

وی سالمند شدن جمعیت و توسعه شهرنشینی را دستاورد قرن ۲۱ عنوان و تصریح کرد: سالمندی در کشورهای در حال توسعه آسیایی و اقیانوسیه با روند بسیار سریع افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به استقرار دبیرخانه شورای ملی سالمندان در سازمان بهزیستی کشور گفت: تخصصی‌ترین نهاد در خصوص برنامه‌ریزی سالمندی، سازمان بهزیستی کشور است که با ۲۲ هزار نیروی متخصص و شرکای اجتماعی، ارائه خدمت می‌کند.

محسنی بندپی بر توانمندسازی زنان سالمند به منظور بهبود کیفیت زندگی در دوران سالمندی تاکید کرد و یادآور شد: در این خصوص ۴۵ هزار زن سالمند را با همکاری معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تحت پوشش قرار دادیم تا ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده به سالمندان، تکریم جایگاه سالمندان، فراهم‌سازی زمینه‌های نشاط و شور اجتماعی را شاهد باشیم؛ اکنون درصددیم این تحت پوشش قرار دادن را به ۷۰ هزار نفر افزایش دهیم.

گفتنی است همایش بین‌المللی سالمندی جمعیت و پیامدهای آن با حضور وزیر رفاه، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، مشاور بانوان سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان صندوق جمعیت سازمان ملل از کشورهای میانمار، تایلند، مالزی، ویتنام، چین، پاکستان، ژاپن، استرالیا و کره در تبریز آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/تسنیم

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری