• تاریخ: مهر ۱۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28606

گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم

کارگردان انیمیشن از جدیدترین اثر خود تحت عنوان «روز داوری» خبر داد و اظهار کرد: این انیمیشن با اقتباس از سوره مبارکه مریم و احادیث مربوطه، روایتگر زندگی حضرت مریم(س) و گره خوردن این داستان با سرزمین کربلا است.   فره ...

کارگردان انیمیشن از جدیدترین اثر خود تحت عنوان «روز داوری» خبر داد و اظهار کرد: این انیمیشن با اقتباس از سوره مبارکه مریم و احادیث مربوطه، روایتگر زندگی حضرت مریم(س) و گره خوردن این داستان با سرزمین کربلا است.

 
فرهاد عظیما، کارگردان برجسته انیمیشن، از ساخت جدیدترین اثر خود با عنوان «روز داوری» در قالب فیلم سینمایی در ماه‌های آتی خبر داد و گفت: این انیمیشن با اقتباس از سوره مبارکه مریم و احادیث مربوطه، روایتگر زندگی حضرت مریم(س) و گره خوردن این داستان با سرزمین کربلا است و هدف کلی از ساخت آن معرفی امام حسین(ع) به مسیحیان جهان است.
تولد حضرت مسیح در کربلا
عظیما با بیان اینکه حضرت مریم(س) برخلاف تصور مسیحیان و یهودیان، از بزرگترین شخصیت‌های شیعه به شمار می‌روند، گفت: براساس احادیث معتبر، حضرت مریم(س) از طریق طی‌الارض به سرزمین کربلا رفته و حضرت مسیح را به دنیا آوردند و ایشان را در آب فرات غسل دادند.
وی، کیفیت بالا، فیلمنامه‌ قوی و داستان جدید را از مهم‌ترین ویژگی‌های این انیمیشن عنوان کرد و گفت: این اثر در سطح سه‌بعدی رئال، روایتگر داستانی الهی است که می‌تواند تأثیرگذاری بالایی بر روی مخاطب داشته باشد.
۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان؛ هزینه ساخت انیمیشن
این کارگردان انیمیشن با اشاره به هزینه بالای ساخت این فیلم که حدود ۳ میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که با مشارکت‌های مردمی از طریق سایت karbala-film.com در هفته جاری پروژه را به سرانجام برسانیم، هزینه ساخت را تأمین کنیم و در صورت تأمین بودجه با کمک تیمی ۴۰ الی ۵۰ نفره پروژه را شروع خواهیم کرد.
عظیما با اشاره به اینکه هزینه ساخت چنین انیمیشن‌هایی در کشورهایی همچون آمریکا حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: امیدواریم با کمک مردم به هدف خود که تولید ۴۰ الی ۵۰ فیلم‌ سینمایی با موضوع کربلا است برسیم.

انتهای پیام/ ایکنا