بدون نظر
 
با حضور معصومه ابتکار:
نخستین خانه تشکل‌های اجتماعی غیردولتی خراسان رضوی افتتاح شد
تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ در ۷:۲۲ ق.ظ
 

مشهد- نخستین خانه تشکل‌های اجتماعی غیردولتی خراسان رضوی، در آیینی با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و استاندار خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد.

به گزارش گوهرشاد نیوز؛ معصومه ابتکار شب گذشته در مراسم افتتاح نخستین خانه تشکل های اجتماعی غیردولتی خراسان رضوی با اشاره به این نکته که برنامه دولت دوازدهم برای ارتقای نقش تشکلهای غیردولتی در سیاستگذاری ها و برنامه ریزیها پر رنگ تر از قبل خواهد بود، گفت: خانه تشکلها نمادی از همکاری، همدلی و هم افزایی است که اگر در بین تشکلها رخ دهد معجزه آفرین خواهد بود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: همچنین جریان سازی خوب اجتماعی می تواند راهی برای مقابله با آسیبها و کاهش مخاطرات برای خانواده ها، بانوان، کودکان و جوانان، مسیر روشن و آینده ای سرشار از امید را به وجود آورد.

وی نقش تشکل های مردم نهاد در بسیج اجتماعی و همکاری سازمانهای غیر دولتی با یکدیگر و ارتباط مردم با دستگاههای دولتی را انکارناپذیر دانست.

در ادامه این مراسم علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی افتتاح خانه تشکل های اجتماعی غیر دولتی را مرکزی برای رشد و تعالی جامعه مدنی و آموختن دوست داشتن یکدیگر، جامعه و طبیعت و کمک به زندگی بهتر دانست.

وی با اشاره به این نکته که در دوره ای از موضوع تشکل های غیردولتی غفلت شده بود، اضافه کرد: خانه تشکل های اجتماعی غیر دولتی مرکزی برای سازمان های مردم نهاد، انتقال و تبادل تجارب با یکدیگر و فضایی برای در کنار هم بودن است و هر چند که در آغاز کار مشکلات زیادی بر سر راه خواهد داشت اما با همکاری مشکلات برطرف می شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: نظام جمهوری اسلامی برآمده از اراده و خواست مردم برای یک مشارکت مدنی است و مردم می توانند بزرگترین پشتوانه و موید دولت برای اجرای برنامه ها و سیاستهای توسعه ای باشند.

رشیدیان اظهار کرد: مردم بزرگترین پشتیبان نظام و دولت هستند که در شکل گیری، انتخاب و سرکار آوردن دولت و استمرار حرکت دولت نقش آفرینی می کنند و سازمان های مردم نهاد نیز در کنار بقیه دستگاهها در شکل گیری، تصمیم سازی و حرکت جامعه به سمت توسعه نقش بی بدیلی دارند.

انتهای پیام/ صبح توس

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری