• تاریخ: مهر ۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28585

فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور

مشاور معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از فعالیت نزدیک به ۷۰۰ زن کارآفرین در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در حوزه‌هایی مانند صنایع بهداشتی، آرایشی، شیمیایی، سلولزی، کانی و فلزی خبر داد. & ...

مشاور معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از فعالیت نزدیک به ۷۰۰ زن کارآفرین در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در حوزه‌هایی مانند صنایع بهداشتی، آرایشی، شیمیایی، سلولزی، کانی و فلزی خبر داد.

 
پریچهر سلطانی در نشست شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک استان که در محل استانداری یزد برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به حضور زنان در فعالیت‌های اقتصادی و مدیریتی کشور دارد و در همین راستا برنامه های حمایتی ویژه ای برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان پیش بینی کرده است.
وی با اشاره به سابقه صنعت استان، گفت: حضور پرشور زنان کارآفرین در این جلسه نشانه عزم جدی و اهمیت بانوان به مقوله کار و تلاش است که این مهم در اثر کوشش و پشتکار مردمان یزد محقق می‌شود.
سلطانی در این نشست که بیش از ۶۰ نفر از زنان کارآفرین استان حضور داشتند، با تاکید بر اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های موجود به زنان جامعه، گفت: با وجود زیرساخت‌های موجود و شمار بالای شهرک‌های صنعتی در کشور اما سهم کارآفرینی صنعتی زنان کم و بسیار ناچیز است و به همین منظور باید زمینه اطلاع‌رسانی در این حوزه بیش از گذشته محقق شود.
مشاور بانوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت‌های ویژه‌ای را از واحدهای صنعتی کوچک انجام می‌دهد که می‌توان به ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی برای تسهیل در صادرات محصولات، کمک ۵۰ درصدی هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی رایگان اشاره کرد.
سلطانی با تاکید بر لزوم ارجاع مشکلات زنان کارآفرین به دستگاه های ذیربط و به ویژه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید امروز فرصت‌های به وجود آمده را از دست داد زیرا ارتقاء سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به اهمیت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت‌های بی‌بهره مانده این مهم به سرانجام درستی برسد.
او ادامه داد: در سال جاری با تصمیم دولت، از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها تسهیلات ارزان قیمت در اختیار واحدهای صنعتی قرار داده می‌شود که زنان نیز باید از این فرصت نهایت بهره را ببرند.
سلطانی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای برنامه‌های حمایتی رونق تولید، در سال گذشته نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات برای احیای صنایع راکد و با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار داد و در سال جاری نیز بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات جدید در اختیار متقاضیان از طریق ثبت نام در سایت بهین یاب قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک کشور در ۳۱ استان تشکیل شده است و در این شورا تلاش داریم تا مشکلات زنان را در این حوزه برطرف کنیم و نیز زنان کارآفرین جذب شوند و از فرصت های مناسبی که وجود دارد، استفاده کنند.

انتهای پیام/ تی نیوز