بدون نظر
 
عوارض هولناک خوابیدن با آرایش
تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۳۹۶ در ۴:۱۳ ق.ظ
 
پاک نکردن آرایش در زمان مناسب و خوابیدن در این حالت باعث می‌شود که انواع ذرات ریز و مواد آرایشی در لایه‌های زیرین پوست فرو بروند و همین وضعیت، آسیب‌های اکسیداتیو ناشی از عوامل محیطی را به‌وجود می‌آورد.چ

به گزارش گوهرشادنیوز، پاک نکردن آرایش در زمان مناسب و خوابیدن در این حالت باعث می‌شود که انواع ذرات ریز و مواد آرایشی در لایه‌های زیرین پوست فرو بروند و همین وضعیت، آسیب‌های اکسیداتیو ناشی از عوامل محیطی را به‌وجود می‌آورد. ادامه این روند نیز به تجزیه لایه‌های دفاعی پوست منجر می‌شود و درنهایت صورت شما را دچار پیری زودرس می‌کند.

 

محققان در سال ۲۰۱۳، مطالعه مهمی را در این زمینه انجام دادند که نکات بالا را تایید می‌کند.

 

در این مطالعه از زنان درخواست کردند که صورت خودشان را حدودا یک ماه نشویند و هر روز صبح تجدید آرایش کنند. در نهایت مشخص شد که چنین کار نادرستی در عرض ۳۰ روز، پوست صورت را حدودا ۱۰ سال پیرتر می‌کند!

 

از طرف دیگر، با این‌که خوابیدن همراه با آرایش مستقیما نمی‌تواند باعث ابتلا به عفونت‌ها شود، اما متخصصان همواره هشدار می‌دهند که قرار گرفتن پوست در وضعیت سایش فعال، مانند آکنه‌های ملتهب، شرایط را تغییر می‌دهد. درواقع،‌ لایه‌های دفاعی پوست در این وضعیت ضعیف‌تر می‌شوند و احتمال شکل‌گیری عفونت نیز بالا می‌رود. فراموش نکنید که پوست ما، اولین خط دفاعی بدن ما در مقابل انواع عفونت‌ها است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری