بدون نظر
 
مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای:
طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ در ۹:۰۸ ق.ظ
 

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در این شهرستان اجرا و به فرزندان آنها کارت هویت داده می‌شود.
غلامرضا زارعی با اشاره به طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در جغتای گفت: با اجرای این طرح  به فرزندان حاصل از این ازدواج کارت هویت داده می‌شود.

وی اظهار کرد: براساس قانون فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی نمی‌توانند شناسنامه بگیرند و فاقد هویت رسمی هستند.

زارعی با اشاره به مزایای این طرح برای این افراد، عنوان کرد: براساس این کارت هویت، این فرزندان می‌توانند در مدرسه ثبت‌نام کرده و دفترچه بیمه دریافت کنند.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: در سال‌های‌ گذشته تعداد زیادی زن ایرانی با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده‌اند که فرزندان آنها نمی‌توانستند شناسنامه ایرانی بگیرند ولی با اجرای این طرح مشکل بسیاری از این خانواده ها برطرف می شود.

زارعی با اشاره به نحوه ثبت نام در طرح سرشماری زنانی‌ که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند گفت: مادران ایرانی‌ که دارای همسر غیر ایرانی هستند ابتدا باید کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۹۵ ارسال‌ کنند و در مرحله دوم کارشناسان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با این مادران و زنان تماس گرفته و درباره تعداد فرزندان و سال تولد آنها و سایر موارد از آنان سوال می‌کنند.

وی گفت: این زنان الزامی برای مراجعه به نهاد یا سازمانی ندارند و تنها باید به شماره اعلام شده به منظور این سرشماری پیامک بزنند.

زارعی در پایان بیان کرد: مردان غیر ایرانی‌ که همسر ایرانی دارند تابع مقررات خود هستند و این طرح تنها شامل فرزندان آنان‌ که مادر ایرانی دارند می‌شود.

انتهای پیام/ فارس رضوی

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری