• تاریخ: مهر ۱۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28601

طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در این شهرستان اجرا و به فرزندان آنها کارت هویت داده می‌شود. غلامرضا زارعی با اشاره به طرح سرشماری زنان ایران ...

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در این شهرستان اجرا و به فرزندان آنها کارت هویت داده می‌شود.
غلامرضا زارعی با اشاره به طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در جغتای گفت: با اجرای این طرح  به فرزندان حاصل از این ازدواج کارت هویت داده می‌شود.

وی اظهار کرد: براساس قانون فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی نمی‌توانند شناسنامه بگیرند و فاقد هویت رسمی هستند.

زارعی با اشاره به مزایای این طرح برای این افراد، عنوان کرد: براساس این کارت هویت، این فرزندان می‌توانند در مدرسه ثبت‌نام کرده و دفترچه بیمه دریافت کنند.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: در سال‌های‌ گذشته تعداد زیادی زن ایرانی با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده‌اند که فرزندان آنها نمی‌توانستند شناسنامه ایرانی بگیرند ولی با اجرای این طرح مشکل بسیاری از این خانواده ها برطرف می شود.

زارعی با اشاره به نحوه ثبت نام در طرح سرشماری زنانی‌ که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند گفت: مادران ایرانی‌ که دارای همسر غیر ایرانی هستند ابتدا باید کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۹۵ ارسال‌ کنند و در مرحله دوم کارشناسان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با این مادران و زنان تماس گرفته و درباره تعداد فرزندان و سال تولد آنها و سایر موارد از آنان سوال می‌کنند.

وی گفت: این زنان الزامی برای مراجعه به نهاد یا سازمانی ندارند و تنها باید به شماره اعلام شده به منظور این سرشماری پیامک بزنند.

زارعی در پایان بیان کرد: مردان غیر ایرانی‌ که همسر ایرانی دارند تابع مقررات خود هستند و این طرح تنها شامل فرزندان آنان‌ که مادر ایرانی دارند می‌شود.

انتهای پیام/ فارس رضوی