بدون نظر
 
زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 

اگر بگویند سالی را نام ببرید که زنان مسلمان باعث افتخار آفرینی بیشتر برای آمریکا شده اند، قطعا ۲۰۱۶ همان سال است.

 

به گزارش گوهرشادنیوز، به نقل از روزنامه هافینگتن پست، مسلمانان آمریکایی همچنان با افزایش اسلام هراسی و حملات تهاجمی در جامعه خود از سوی سیاستمداران و رسانه های محافظه کار مواجه هستند. آنها مورد حمله و تمسخر قرار می گیرند، و حتی گاهی به دلیل هویت مذهبی خود به قتل می رسند.

اما آنها ساکت نمی مانند. زنان مسلمان در دفاع از حقوق اقلیت ها پیشتاز هستند و تلاش می کنند ناکامی های را در حمایت از ارزش های بنیادین «زندگی، آزادی و عدالت» جبران کنند.

در بخش زیر اسامی ۱۷ تن از زنان مسلمان آمریکایی ذکر می شود که ۲۰۱۶ را سالی زیباتر کردند.

ایلهان عمر

ایلهان عمر در سومالی به دنیا آمد و در سن ۱۲ سالگی و پس از گذراندن چهار سال در یک اردوگاه پناهندگان در کنیا، به آمریکا مهاجرت کرد. در ۸ نوامبر او اولین زن مسلمان سومالیایی – آمریکایی بود که در مجلس قانونگذاری ایالتی در مینه سوتا به پیروزی رسید. این زن ۳۴ ساله برای اصلاحات عدالت کیفری، برابری اقتصادی و انرژی پاک مبارزه کرد.

ابتهاج محمد

ابتهاج محمد امسال به عنوان اولین ورزشکار آمریکایی که با حجاب در بازی های المپیک شرکت کرد، تاریخ ساز شد. هر چند او مدالی به دست نیاورد، هنوز هم به عنوان یکی از شناخته شده ترین ورزشکارانی محسوب می شود که به المپیک ریو راه یافته و یادآور مهمی از موانعی است که ورزشکاران مسلمان اغلب باید برای دستیابی به رویاهای خود بر آنها غلبه کنند.

او معتقد است: «آمریکا در حال حاضر در یک محیط سیاسی جدی قرار دارد. مسلمانان زیر ذره بین هستند.»

لیندا سارسور

فعال برجسته مسلمان و یکی از سه زنی است که تظاهرات بزرگ زنان علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب را در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ یعنی یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف وی برنامه ریزی کرده اند. پیام آنها این است که فعالان تا زمانی که زنان برابری و عدالت در تمام سطوح رهبری را در جامعه نداشته باشند، آرام نخواهند نشست. با توجه به صفحه فیس بوک بیش از ۱۰۰هزار نفر برای حضور در این تجمع ثبت نام کرده اند.

سارسور به هافینگتن پست گفت: «دولت دونالد ترامپ به کابوسی تبدیل شده و مهم است که ما زنان نشان دهیم نترسیده ایم.»

غزاله خان

هیچ کس نمی تواند حضور برازنده غزاله خان را در همایش ملی دموکرات ها در ماه ژوئیه فراموش کند که دونالد ترامپ وی را هدف اتهامات خود قرار داد. خان مدت کوتاهی پس از این همایش منتشر شده به اظهارات متعصبانه ترامپ واکنش نشان داد.

امانی الخطابه

«امانی الخطابه»، نویسنده مسلمان ۲۴ ساله آمریکایی و مؤسس و سردبیر مجله «دختران مسلمان» در حال حاضر خود را به عنوان یکی از شخصیت های برجسته رسانه مسلمان در آمریکا مطرح کرده است. الخطابه به طور منظم در مورد مسائل مربوط به اسلام هراسی اظهار نظر می کند.

رعنا عبدالحمید

بنیانگذار موسسه «ابتکار عمل زنان برای توانمندی»، زندگی خود وقف این کرده که به زنان بیاموزد چگونه بر اسلام هراسی غلبه کنند.

نور تگوری

خبرنگار ۲۲ ساله به عنوان نخستین زنی که در سپتامبر در مجله «پلی بوی» با پوشش حجاب ظاهر شد.

زینب عبدالله

معلم شیکاگویی که با برگزاری سمیناری در ماه نوامبر و پس از انتخابات به ترس بسیاری از مسلمانان واکنش نشان داد. او همچنین ویدئوهایی را برای آموزش مقابله با مهاجمان برای مسلمانان منتشر کرده است.

انتهای پیام/شبستان

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری