• تاریخ: مهر ۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28591

دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد

مشهد- جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار گفت: امروز هرچه از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بینیم، حاصل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که این فرهنگ را جامعه نهادینه ساخت. سرهنگ پاسدار یحیی سالاری، جانشین فرمان ...

مشهد- جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار گفت: امروز هرچه از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بینیم، حاصل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که این فرهنگ را جامعه نهادینه ساخت.
سرهنگ پاسدار یحیی سالاری، جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون هفته دفاع مقدس اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت مغز و عصاره تمام حرکت های انقلابی است و این فرهنگ تنها از عقاید و اعتقادات پاک مذهبی سرچشمه می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت باید اعتقادات جامعه را تقویت کرد، افزود: پرداختن به امور آموزشی نسل جوان نقش بسزایی در نهادینه سازی این فرهنگ دارد اما متأسفانه آموزش و پرورش و دانشگاه ها نتوانسته اند به خوبی به وظایف خود به درستی عمل کنند.

سرهنگ سالاری ادامه داد: امروز هرچه از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بینیم، حاصل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که این فرهنگ را جامعه نهادینه ساخت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در امتداد انقلاب اسلامی است و شهدای ما در امتداد راه شهدای عاشورا هستند، گفت: ما نمی توانیم انقلاب اسلامی را جدای از عاشورا بدانیم زیرا آرمان های انقلاب همان آرمان های امام حسین(ع) و در واقع حفظ آرمان های انقلاب به معنی حفظ آرمان های امام حسین(ع) است.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار یادآور شد: انقلاب ماهیتی جز ماهیت عاشورا ندارد و علاوه بر آن رهبری ما نیز در امتداد رهبری امام حسن(ع) است و امروز حفظ این ماهیت وظیفه همه است.

سرهنگ سالاری ادامه داد: آنچه گاهی در جامعه باعث ایجاد خلأ می شود، برخی رفتار مردم است که باعث می شد گاهی انقلاب اسلامی از صراط مستقیمش خارج شود.

وی در خصوص رمز پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: اخلاص و باور عمیق رزمندگان به وعده های الهی یکی از عوامل اصلی پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی در جبهه های حق علیه باطل بود و چنانچه اخلاص در کار تمام اقشار مردم نهادینه شود هیچ گاه در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.

انتهای پیام/ صبح توس