بدون نظر
 
جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار:
دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ در ۷:۵۴ ق.ظ
 

مشهد- جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار گفت: امروز هرچه از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بینیم، حاصل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که این فرهنگ را جامعه نهادینه ساخت.
سرهنگ پاسدار یحیی سالاری، جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون هفته دفاع مقدس اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت مغز و عصاره تمام حرکت های انقلابی است و این فرهنگ تنها از عقاید و اعتقادات پاک مذهبی سرچشمه می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت باید اعتقادات جامعه را تقویت کرد، افزود: پرداختن به امور آموزشی نسل جوان نقش بسزایی در نهادینه سازی این فرهنگ دارد اما متأسفانه آموزش و پرورش و دانشگاه ها نتوانسته اند به خوبی به وظایف خود به درستی عمل کنند.

سرهنگ سالاری ادامه داد: امروز هرچه از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بینیم، حاصل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که این فرهنگ را جامعه نهادینه ساخت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در امتداد انقلاب اسلامی است و شهدای ما در امتداد راه شهدای عاشورا هستند، گفت: ما نمی توانیم انقلاب اسلامی را جدای از عاشورا بدانیم زیرا آرمان های انقلاب همان آرمان های امام حسین(ع) و در واقع حفظ آرمان های انقلاب به معنی حفظ آرمان های امام حسین(ع) است.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار یادآور شد: انقلاب ماهیتی جز ماهیت عاشورا ندارد و علاوه بر آن رهبری ما نیز در امتداد رهبری امام حسن(ع) است و امروز حفظ این ماهیت وظیفه همه است.

سرهنگ سالاری ادامه داد: آنچه گاهی در جامعه باعث ایجاد خلأ می شود، برخی رفتار مردم است که باعث می شد گاهی انقلاب اسلامی از صراط مستقیمش خارج شود.

وی در خصوص رمز پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: اخلاص و باور عمیق رزمندگان به وعده های الهی یکی از عوامل اصلی پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی در جبهه های حق علیه باطل بود و چنانچه اخلاص در کار تمام اقشار مردم نهادینه شود هیچ گاه در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.

انتهای پیام/ صبح توس

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری