بدون نظر
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی:
بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۶ در ۷:۵۲ ق.ظ
 

مشهد- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: ما نمی توانیم بدون آموزش در وادی امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم.
به گزارش گوهرشادنیوز؛ سید عبدالله ارجائی در همایش زن، خانواده و مسئولیت پذیری با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: نماز، خمس، حج، زکات همه و همه مهارت دارند ولی چقدر مظلوم است این امر به معروف و نهی از منکر، اول تنزلش دادیم یعنی معارفش را نمی دانیم بعد هم مهارت هایش را اهمیت نمی دهیم.

 

وی با بیان اینکه اگر کسی نمی تواند یا نمی داند چگونه این دو واجب الهی را انجام بدهد، انجام آن به ضرر این دو واجب ختم می شود، تصریح کرد: در این ۳۸ سال، چیزی که الان واقعیت کشور ماست، یک انزجاری از فرمان خدا در جامعه وجود دارد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ادامه داد: در مثلث زن، خانواده، مسئولیت پذیری؛ زن، خانواده، اجتماع، محور زن است. بر این محور است که تمام مباحث زندگی می چرخد. خانواده هم کوچکترین و بنیادی ترین سلول هر اجتماع بشری است.

 

ارجائی بیان کرد: محور خانواده با زن تشکیل می شود، ما اگر یک اجتماع ۲۰۰ نفری، ۵۰۰ نفری ، میلیون نفری از مردان داشته باشیم به آن خانواده نمی گوییم.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با بیان تنزل جایگاه آموزش در خانواده، تصریح کرد: باید پیش قراولان آموزش صحیح ، منطقی و عالمانه زنان باشند.

 

وی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی به جای من و شما پدری و مادری می کنند، بیان کرد: فرزندی که به هنجارهای اجتماعی توجه ندارد، در انظار عمومی خلاف قانون را می بیند، خلاف دین می کند و بعد می گوید به من چه ، به ما چه ، این فرد ، هیچ وقت نمی تواند فرزند خوبی باشد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به حاکمیت ماهواره در زندگی افراد جامعه، تاکید کرد: محور آموزش خانواده زن است، این جایگاه محوری و این مسئولیت عظیم باید اجرایی و عملیاتی شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری