• تاریخ: مهر ۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28578

بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد

مشهد- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: ما نمی توانیم بدون آموزش در وادی امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم. به گزارش گوهرشادنیوز؛ سید عبدالله ارجائی در همایش زن، خانواده و مسئولیت پذیری با اشاره ...

مشهد- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: ما نمی توانیم بدون آموزش در وادی امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم.
به گزارش گوهرشادنیوز؛ سید عبدالله ارجائی در همایش زن، خانواده و مسئولیت پذیری با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: نماز، خمس، حج، زکات همه و همه مهارت دارند ولی چقدر مظلوم است این امر به معروف و نهی از منکر، اول تنزلش دادیم یعنی معارفش را نمی دانیم بعد هم مهارت هایش را اهمیت نمی دهیم.

 

وی با بیان اینکه اگر کسی نمی تواند یا نمی داند چگونه این دو واجب الهی را انجام بدهد، انجام آن به ضرر این دو واجب ختم می شود، تصریح کرد: در این ۳۸ سال، چیزی که الان واقعیت کشور ماست، یک انزجاری از فرمان خدا در جامعه وجود دارد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ادامه داد: در مثلث زن، خانواده، مسئولیت پذیری؛ زن، خانواده، اجتماع، محور زن است. بر این محور است که تمام مباحث زندگی می چرخد. خانواده هم کوچکترین و بنیادی ترین سلول هر اجتماع بشری است.

 

ارجائی بیان کرد: محور خانواده با زن تشکیل می شود، ما اگر یک اجتماع ۲۰۰ نفری، ۵۰۰ نفری ، میلیون نفری از مردان داشته باشیم به آن خانواده نمی گوییم.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با بیان تنزل جایگاه آموزش در خانواده، تصریح کرد: باید پیش قراولان آموزش صحیح ، منطقی و عالمانه زنان باشند.

 

وی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی به جای من و شما پدری و مادری می کنند، بیان کرد: فرزندی که به هنجارهای اجتماعی توجه ندارد، در انظار عمومی خلاف قانون را می بیند، خلاف دین می کند و بعد می گوید به من چه ، به ما چه ، این فرد ، هیچ وقت نمی تواند فرزند خوبی باشد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به حاکمیت ماهواره در زندگی افراد جامعه، تاکید کرد: محور آموزش خانواده زن است، این جایگاه محوری و این مسئولیت عظیم باید اجرایی و عملیاتی شود.

انتهای پیام/