بدون نظر
 
اهمیت حجاب و نقش آن در ثبات خانواده/ارتباط مستقیم بی‌حجابی و افزایش سن ازدواج
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ در ۹:۴۵ ق.ظ
 

یک کارشناس امور زنان در خصوص اهمیت حجاب و نقش آن در ثبات خانواده‌ها گفت: هر زنی خصوصیات ظاهری خاص خود را دارد و در مقابل مردها نیز دیدشان متفاوت است و به همین دلیل است که خداوند می‌فرماید زنان خود از دید نامحرمان بپوشانند تا از نگاه‌های هوس آلود پنهان مانده و از سوی مردان مورد آزار قرار نگیرند.

 

زهرا افشار زاده مدیر مدرسه عمیله حضرت رقیه (س) در گفت‌وگو با خبرنگار گوهرشادنیوز، در پاسخ به این سئوال که بی‌حجابی چه تقشی درفروپاشی خانواده دارد، گفت: خداوند در سوره احزاب آیه ۵۸ خطاب به رسول اکرم(ص) می فرماید: «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلابِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً» به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو روسری‏‌های بلند خود را بر خویش فرو افکنند، تا از کنیزان و آلودگان شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند، همانا خداوند غفور و رحیم است.

بی‌حجابی و اثرات آن در فرو پاشی خانواده

وی با بیان اینکه این آیه اهمیت حجاب و نقش آن در ثبات خانواده‌ها را نشان می‌دهد، اظهار داشت:  هر زنی خصوصیات ظاهری خاص خود را دارد و در مقابل مردها نیز دیدشان متفاوت است و به همین دلیل است که خداوند می‌فرماید زنان خود از دید نامحرمان بپوشانند تا از نگاه‌های هوس آلود پنهان مانده و از سوی مردان مورد آزار قرار نگیرند.

 

این کارشناس امور زنان با ییان اینکه بسیاری از خانم‌هایی که بی‌حجاب متوجه مضرات این قضیه نیستند، تصریح کرد: شما خانمی را فرض کنید که به خاطر شرایطی که در منزل دارد مثل داشتن پسر بزرگ و ممیزی نمی‌تواند آن طور که باید و شاید به ظاهرش رسیدگی کند و ناجار به حفظ حجاب بوده و از پوشیدن لباس چسب، کوتاه و آرایش کردن معذور است اما در مقابل همسرش در بیرون از خانه انواع و اقسام خانم ها را با پوشش‌های نامناسب و زننده و آرایش‌های محرک می‌بینید.

 

افشار ادامه داد: حال شما پاسخ بدهید آیا این قضیه نمی‌تواند در فرو پاشی خانواده مؤثر باشد آقا با دیدن چنین صحنه‌هایی همان زیبایی را می‌خواهد و در مقابل همسرش به عنوان یک زن مؤمنه که مکلف به حدود شرعیات است نمی‌تواند مقابل چشم پسر بزرگ به آن شکل ظاهر شود.

 

بی بندو باری و سرد شدن روابط زناشویی

وی با تأکید بر ضرورت حفظ حجاب و عفاف برای مردان و زنان تصریح کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه از سوی همه افراد به ویژه زنان زمینه تحکیم بنیان خانواده و در مقابل بی‌توجهی به این قضیه فروپاشی خانواده‌ها را سبب می‌شود.

 

این کارشناس امور زنان با بیان اینکه بی‌حجابی نهایتاً به ضرر خود زنان تمام می‌شود، تصریح کرد: چرا که بسیاری از مردان با دیدن زنان بی‌حجاب و آرایش کرده و بی‌بند و بار در فضای جامعه، در روابط زناشویی شان سرد شده و به دنبال آن ارتباط های عاطفی را با زن‌های بی‌عفت و بی‌حجاب برقرار می‌کنند و این امر منجر به قطع رابطه عاطفی او با همسرش می شود و این خود به تدریج فروپاشی خانواده را رقم می‌زند.

 

افشار با اشاره به آمار‌های که پیرامون علل طلاق وجود دارد، بیان داشت: این آمارها نشان می‌دهد كه با افزايش بى‌حجابى، بدحجابى و بی‌بندو باری در جوامع بشری میزان طلاق و از هم گسيختگى زندگى زناشوئى نیز روندی افزایش داشته است.

جامعه ما یک جامعه اسلامی و خانواده محور است

وی با بیان اینکه جامعه ما یک جامعه اسلامی و خانواده محور است افزود: از آنجایی که حجاب یک واجب شرعی است و انسان‌های مؤمن مکلف به رعایت آن هستند چنانچه عده‌ای در این میان هنجار شکنی کنند در حالی که دیگران محدودند منجر به فروپاشی و افزایش خیانت در خانواده‌ها می‌شود بنابراین ضرورت دارد همه افراد جامعه از این هنجار پیروی کنند.

 

مدیر مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) با بیان اینکه بدحجابی زمینه غلبه فرهنگ بیگانه را بر فرهنگ ایرانی اسلامی فراهم می‌کند، تصریح کرد: با این اتفاق دشمنان اهداف شوم خود را را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی محقق می‌سازند.

 

افشار بدحجابی را یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان دانست و گفت: رواج بی‌حجابی در جامعه‏، بى‌بند و بارى را گسترش داده و به تبع این اتفاق زمینه رواج بى‌بند و بارى جنسى فراهم می‌شود، وقتی بسيارى از لذت‏هاى جنسى (كه عامل اصلی گرايش افراد به ازدواج است) به راحتى در دسترس افراد قرار گیرد قطعاً گرایش افراد به ازدواج را کاهش می‌یابد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بگذار همه‌ی دنیا ارتباطشان را قطع کنند، انزوای آنها چه ضرری به ما میزند؟ گره خوردن زندگی حضرت مریم(س) با داستان کربلا/ نیازمند حمایت مردمی هستیم طرح “سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی” در جغتای اجرا می‌شود نوزدهم محرم/ روز حرکت کاروان اسراء کربلا به سوی شام بلوغ اجتماعی نیازمند ممارست است/ لزوم مداخله تخصصی مشاوران برای ازدواج موفق دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد بانوان در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بودند فعالت ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تجربه دفاع مقدس نباید از دست رود/ مدافعان حرم از تفکرات اعتقادی‌شان دفاع می‌کنند بدون آموزش نمی توان به وادی امر به معروف ورود پیدا کرد مهارت ارتباطی کودکان عامل مهمی در پیشگری و کاهش ترس از مدرسه/ با شاخه گل و الفاظ مثبت به استقبال کلاس اولی‌ها بروید با کمک قاچاقچیان انسان به میانمار رسیدم/ رسالت فیلمسازان نمایش کشتار و مظلومیت مسلمانان میانماری