• تاریخ: شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 28530

اجرای موفق طرح ضربتی تسهیل و اعطای وام ازدواج در استان/ راه‌اندازی ۵۰ مرکز تخصصی ازدواج در استان در دستور کار است

مشهد- رئیس کمیته ترویج و تسهیل ازدواج آسان جوانان خراسان رضوی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این مراکز در خراسان رضوی به ۱۶۴ مورد برسد، بنابراین امسال راه اندازی ۵۰ مرکز در دستور کار است.   به گزارش گوهرش ...

مشهد- رئیس کمیته ترویج و تسهیل ازدواج آسان جوانان خراسان رضوی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این مراکز در خراسان رضوی به ۱۶۴ مورد برسد، بنابراین امسال راه اندازی ۵۰ مرکز در دستور کار است.

 

به گزارش گوهرشاد نیوز؛  کوروش صبوریان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج برای ماههای مرداد و شهریور امسال در حال اجرا است، گفت: مرداد گذشته ۲۳ هزار و ۹۷ نفر و در شهریور جاری تاکنون ۱۰ هزار و ۶۲ نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز ۷۷ هزار و ۲۳ نفر در خراسان رضوی تسهیلات ازدواج یکصد میلیون ریالی دریافت کردند که مقایسه این آمار بیانگر اجرای موفق طرح ضربتی تسهیل و اعطای وام ازدواج است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن اشاره به این نکته که جمعیت جوان این استان یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۸۶۱ نفر است، اضافه کرد: امسال ۹۶۶ هزار و ۴۵۴ جوان خراسانی در سن ازدواج (۲۲ سال) قرار دارند که ۵۱۷ هزار و ۸۴۶ نفر از این تعداد ساکن مشهد هستند.

صبوریان در ادامه سامانبخشی مراکز تحصصی ازدواج و تحکیم پایه های خانواده را از رویکردهای وزارت ورزش خواند و تصریح کرد: هم اکنون پنج مرکزتخصصی ازدواج و تحکیم خانواده در خراسان رضوی فعالند.

وی با اعلام این خبر که هم اکنون پرونده های راه اندازی ۲۱ مرکز دیگر نیز در دست اقدام است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این مراکز در خراسان رضوی به ۱۶۴ مورد برسد، بنابراین امسال راه اندازی ۵۰ مرکز در دستور کار است.

انتهای پیام/ صبح توس